Mein Deutsch

Číst nebo nečíst německy psané knihy?

Komentáře k článku: Číst nebo nečíst německy psané knihy?

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví rob

zjednodušená četba

Sám se snažím studovat angličtinu, a zkouším číst tzv. „zjednodušenou četbu“, což jsou nejrůznější knihy psané v angličtině v několika stupních obtížnosti (ta je daná potřebnou slovní zásobou a gramatikou)…kon­krétně od nakladatelství Oxford…překvapuje mě, že něco takového není i v němčině:-/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rob vložený před 13 lety

zjednodušená četba

Sám se snažím studovat angličtinu, a zkouším číst tzv. „zjednodušenou četbu“, což jsou nejrůznější knihy psané v angličtině v několika stupních obtížnosti (ta je daná potřebnou slovní zásobou a gramatikou)…kon­krétně od nakladatelství Oxford…překvapuje mě, že něco takového není i v němčině:-/

Re: zjednodušená četba

Vim, ze v anglictine existuji knihy rozdelene podle jednotlivych urovni a staci si pak v knihovne ve zvolene kategorii jen vybrat. Bylo to to prvni na co jsem se ptal a bohuzel v nemcine nic takoveho neni. Tedy alespon tam, kde jsem se ptal, byl bych rad, kdybych se mylil:)

Re: Re: zjednodušená četba

I v němčině existuje zjednodušená četba. Já jsem se s ní setkala v knihovně Goethe centra.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Robin

Bible

Zkuste Bibli, Nový zákon.

Zjednodušená četba

Vydavatelství- c press ,vydává knihy v němčině + zrcadlový překlad do českého jazyka.Např.Pohádky bratří Grimmů,Němčina pro detektivy,apod­.Občas je možno levně nakoupit na -AUKRU.Snad tyto informace někomu pomohou.
Pozn.Jsem rád,že tyto stránky fungují.

Re: Re: Re: zjednodušená četba

Pred svym odjezdem do Nemecka jsem se ptal prave v Goethe centru v Pardubicich na cetbu podle jazykovych urovni a setkal se s negativni odpovedi, ale zrejme to nema s obtiznosti nic spolecneho, pouze chybi rozdeleni do urovni podobne jako v anglictine. Jinak jsem ted docetl dalsi knihu od Kaminera a doporucuji, Svejkovsky styl je zrejmy a jeho nemcina je soucasti :)

Dobrý den,
nemám slov!!!! Tak krásně vysvětleno a napsáno… Velice poučné a i zábavné :-D :-D.
„M“učím se s němčinou intenzívně už půl roku. Příjde mi, že pořád nic neumím :-). Zkusím si sehnat knížku od Sheily Oh. Děkuji moc za typ.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví anna

Já jsem začala číst dobrodružné knížky. 5 neděl v baloně nebo hrabě Monte Cristo. Ten se mi četl dobře. nejdříve v češtině a pak v němčině.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Miluše C. vložený před 13 lety

Dobrý den,
nemám slov!!!! Tak krásně vysvětleno a napsáno… Velice poučné a i zábavné :-D :-D.
„M“učím se s němčinou intenzívně už půl roku. Příjde mi, že pořád nic neumím :-). Zkusím si sehnat knížku od Sheily Oh. Děkuji moc za typ.

Re:

Zkuste tu prvni (Karel, Jarda…), byla to sranda a nemcina snesitelna. Dva kluci z Prahy, kteri se snazi za kazdou cenu zbohatnout. Ty dalsi dve mi daly zabrat vice, predevsim ta posledni v mem seznamu. Mnohem stravitelnejsi mi pripadl Kaminer. Russendisko je soubor ruznych prihod autora na zaklade vlastnich zkusenosti, psane vtipnou formou s velkou davkou ironie. Bral jsem si ji sebou na dovolenou a mel ji bohuzel po devitihodinovem cekani na letisti prectenou. Priznavam, ze si sebou beru i slovnik :) Ale uz jsem si koupil na ebayi dalsi, dam reference. Pul roku je malinko, ja si pripadam po trech letech v Nemecku stale jako na Marsu, zrejme talent.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od anna vložený před 13 lety

Já jsem začala číst dobrodružné knížky. 5 neděl v baloně nebo hrabě Monte Cristo. Ten se mi četl dobře. nejdříve v češtině a pak v němčině.

Re:

Zkousel jsem to, mit Vasi trpelivost…

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Štěpán

Filmy, seriály

Vím, že je to trosku z jineho soudku, ale nemate nekdo tip na nejakej zajimavej serial v nemcine?
Ja se pokousim divat na nejaky porady (dokumenty) na Deutsche-Welle TV, ale po chvili vzdycky zjistim, ze se to ani nesnazim poslouchat. Tak jsem si rikal, ze dialogy treba v serialech jsou lepsi.

Jinak diky za web, jak nemcina, tak anglictina jsou skvele!

Re: Filmy, seriály

Abych pravdu rekl, prilis v oblibe serialy nemam. Ani tak kvuli jazykove strance, spise obsahove. Co mam tak informace od nemeckych kolegu, tak jsou oblibene Krimi-Reihe nebo Anwaltsserie, napr. Danni Lowinski s Annette Frier nebo Der letzte Bulle s popularnim Hennig Baumem na SAT1, Rosenheim-Cops na ZDF. U televize je dobre, ale take na druhou stranu spatne, ze je tam i obraz :) Pomaha v pochopeni, ale odvadi pozornost. Pozeptam se a napisu tipy.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví moonniique

Re: zjednodušená četba

Muzete mi nejake knihy v anglictine pro mirne pokrocile doporucit?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Moonniique

Re: Re:

Nevite, kde bych tituly, o kterych pisete sehnala? V Cechach je psane v nemcine nemuzu sehnat..

Re: Re: Re:

Tezko rici, kde koupit tyto a podobne knihy v Cechach. Na druhou stranu asi neni dnes problem si zakoupit knihy primo v Nemecku a nechat poslat do Cech (bohuzel plus postovne). Osobne kupuji knihy na ebay.de, lze sehnat tituly i za euro. Dale take vyuzivam weltbild.de nebo amazon.de.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.