Mein Deutsch

Jak poznáme rod u podstatných jmen?

Komentáře k článku: ALT! Jak poznáme rod u podstatných jmen?

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví dolik

.....

některá nepravidelná slovesa tam chybí né že bych němčině nějak rozumněl ale některá co se učíme tam chybí plosim doplnit alejinak supr stranky

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Studentík

Názvy lodí – ženský rod

Jaký rod má v NJ letadlová loď „Nimitz“, která se jmenuje po admirálovi Nimitzovi? Také ženský?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví magda
:-)

moc dekuju za tyhle stranky. Myslím ze mi hodne pomuzou :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

och

konečně návod jak pochopit základy NJ.do ted mi to takle nikdo nevysvětlil snad tu maturu za 2 roky udělam aspon za 4 :-D díky,díky,díky a přidam i poklonu :idea:

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví david baran

:-D diki pomohlo :shock:

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví mc

servus je to dobre :oops: :idea: :o :o :o :o :o :shock: :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví julka

Moc dobré zobrazení

Krásně zobrazeno. Jako pomůcka moc dobré. Chtělo by to možná ještě množná čísla.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví bigbabe

Spočítal někdo, jak hodně je to rozdílné od češtiny? Je to možná zbytečné, ale vedu s přítelem věčný boj. Jeden říká, že naprostá většina slov má jiný rod, druhý, že jen málo slov má odlišný rod.
Víte někdo ? Děkuji

rody u P.J.

Já když se učím slovíčka přepisuju si je na kartičky. (čtverečkovaná čtvrtka rozstříhaná na kartičky velikosti 6×4 kostičky). Z jedné strany česky z druhé německy. Používám u toho hodně barviček. Slovíčka na DIE jsou růžová, na DER modrá, na DAS oranžová. Pak kolikrát když si nejsem jistá zavřu oči představím si slovíčko a vybaví se mi barva, kterou je to napsáno. Obvykle mi tato metoda vychází velmi dobře. Kartičky sebou tahám všude. Učím se je na přeskáčku a ty co mi nejdou jedu častěji než ty co už umím.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

Re:

Toto je super stránka, moc mi pomáhá při učení. Teprve začínám a pěkně v tom tápu. Díky za ni Monika

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Radical

RESPEKT

myslím, že tenhle článek o DER, DIE, DAS je paradoxně největší peckou tohoto webu :-))))))) dost už bylo Der Katze, Das Fuhrer, Die Auto a so weiter :-)))) RESPEKT

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Esťa

Re: rody u P.J.

Super nápad, vyzkouším ;)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Jana

Ja!

Tak teda tahle stránka mě opravdu zachránila od zkázy:D z němčiny musím mít zkoušku na maturitní úrovni poněvadž studuji dějiny,samozřejmě jako angličtinář neumím nic. Díky moc! A at se webovky rozrostou dál a mají úspěch:)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví kasha

Protiklady

Ráda bych uvítala také protiklady..pot­řebpvala bych je moc předem dekuji :D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví kasha

Re: Re: rody u P.J.

Také tohle dpoma zkouším akorát že to vytahuji z klobouku :D:D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.