Mein Deutsch

Obecný test (A2 - Pre-Intermediate) #1

Komentáře k článku: Obecný test (A2 - Pre-Intermediate) #1

 

Dobrý den jenom k větě. Kannst du in meinem Zimmer gehen und Wörterbuch mir…?(Doplnil jsem bringen napsali jste,že tam má být holen. Ale holen se nepoužívá ve větě nikdy s druhým slovesem jenom samostatně.Jestli se nepletu. Ich hole ein Bier.Ano vím, že holen znamená že jdu dvakrát bringen jenom jedním směrem.Tady je otázka a já nic nejedu.Prosim jestli mi to můžete blíž vysvětlit.na e-mail d.drahoslav@seznam.cz. Jinak testy jsou super.Tady to holen mi nesedí.Dekuji David

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Drahoslav vložený před rokem

Dobrý den jenom k větě. Kannst du in meinem Zimmer gehen und Wörterbuch mir…?(Doplnil jsem bringen napsali jste,že tam má být holen. Ale holen se nepoužívá ve větě nikdy s druhým slovesem jenom samostatně.Jestli se nepletu. Ich hole ein Bier.Ano vím, že holen znamená že jdu dvakrát bringen jenom jedním směrem.Tady je otázka a já nic nejedu.Prosim jestli mi to můžete blíž vysvětlit.na e-mail d.drahoslav@seznam.cz. Jinak testy jsou super.Tady to holen mi nesedí.Dekuji David

Nejprve upřesním, že ta věta zní:
Kannst du bitte in mein Zimmer gehen und mir das Wörterbuch holen.

A přiznám se, že úplně nerozumím otázce. Co myslíte tím „holen se nepoužívá ve větě nikdy s druhým slovesem“? 🙂

Dobrý den třeba jsem to blbě pochopil.Jenom jsem to slyšel že když je ve větě holen tak, že nemůže být druhé sloveso.Ale třeba jsem to blbě pochopil.Ješte se zeptám lektorky.Jinak děkuji za pěkné testy.Němcina mě baví.Pekný den.

Asi jde o to, co kdo myslí tím, že ve větě s holen nemůže být druhé sloveso.
Zde může:

Ich hole es.
Ich werde das holen. (druhé-hlavní sloveso je pomocné)
Ich kann es holen. (druhé-hlavní sloveso je modální)
Ich werde dich es holen lassen. TTT *1 (zde jsou dokonce tři slovesa)

Zde ne:
Ich hole es trinken.
Ich hole ihn sprechen.


Klidně se kdykoli ptejte na cokoli, co Vám není jasné (nejlépe v příslušném vláknu Fóra), od toho tu jsem. 🙂

Děkuji moc

Děkuji moc

Chtěl jsem ještě zeptat.Sednu si do kuchyně. Ich setze mir in die Küche.Nebo spíš v němčině. Ich setze mir in der Küche. Sednu si v kuchyni. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Drahoslav vložený před rokem

Chtěl jsem ještě zeptat.Sednu si do kuchyně. Ich setze mir in die Küche.Nebo spíš v němčině. Ich setze mir in der Küche. Sednu si v kuchyni. Děkuji

Mohu Vás poprosit, abyste dotaz napsal do sekce Hilfeforum? 🙂
Zde je diskuse k tomuto testu.

https://nemcina-zdarma.cz/…6-hilfeforum
„Založit nové vlákno“

Děkuji! 🙂

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.