Mein Deutsch

Poraďte jak začít jako samouk

 

Dobrý den,

poradíte mi prosím, jak začít s němčinou jako samouk? Je mi 34 let. S angličtinou jsem začínala už jako dítě, takže to bylo jiné. Nemám teď bohužel možnost chodit na soukromé hodiny, takže něco, co mě nějak postupně povedete. Nevím jaké jsou ty učebnice pro samouky? Moc děkuj, Martina

Já si myslím, že neexistuje vyloženě jeden konkrétní zdroj, díky kterému se naučíte jakýkoli jazyk. Pokud vás němčina láká, zkuste učebnici pro samouky (podle mě jsou v pohodě) nebo němčina s úsměvem.

Důležité je začít a věnovat jazyku každý den aspoň nějaký čas, potom nebude tolik záležet na tom, jaký materiál budete používat. Někde se začít musí, jsem na tom podobně, takže doporučuji učebnici pro samouky. Každý kontakt s jazykem se počítá, můžete prokládat s duolingem či jinou aplikací, která vám bude vyhovovat (já používám clozemaster, ale ten bych doporučil až později). Postupně se budou znalosti nabalovat a můžete přidat zjednodušenou četbu. Možností je opravdu spousta. A píšete, že nemáte možnost chodit na soukromé hodiny. Existuje (hlavně v současné době) i spousta kurzů online formou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 3 lety

Dobrý den,

poradíte mi prosím, jak začít s němčinou jako samouk? Je mi 34 let. S angličtinou jsem začínala už jako dítě, takže to bylo jiné. Nemám teď bohužel možnost chodit na soukromé hodiny, takže něco, co mě nějak postupně povedete. Nevím jaké jsou ty učebnice pro samouky? Moc děkuj, Martina

Já jsem také samouk. :)
Učil jsem se v podstatě pouze čtením a poslechem knih (nejprve zjednodušených) a sledováním filmů a seriálů. Učebnici jsem nikdy žádnou nepoužíval. Po pěti letech jsem udělal zkoušku na C2 úrovni (Lesen/Hören). Psaní a mluvení je samozřejmě obtížnější, ale když má člověk pasivní základ, stačí ho jen dále rozvíjet.

Ještě Vám píši soukromou zprávu (objeví se Vám vlevo nahoře na uživatelském panelu).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.