Mein Deutsch

Nejpoužívanější slovíčka

 

Dobrý den,

nevíte prosím, kde bych našla zhruba 1000 – 3000 nejpouží­vanějších německých slovníček? V anglických slovnících jsou vždy označené, ale nevím jak u němčiny. Moc děkuji, Martina

A k jakému účelu byste takový seznam potřebovala?

Nejvíce používaná slova najdete samozřejmě v beletrii určené pro studenty.
Když se podíváte na zjednodušenou četbu (např. CIDEB), pak použitých 99 % slov patří mezi nejpoužívanější. Čím nižší úroveň, tím základnější slova.
Více viz Jak na to – Zjednodušená četba.

Jinak se samozřejmě můžete mrknout třeba na tuto statistiku: :)
https://de.wikipedia.org/…chen_Sprache

Protože mi přijde (je to jen můj dojem), že se všude učí spoustu neužitečných slovíček, které člověk nevyužije (různé druhy kuchyňského vybavení, oblečení atd). Myslím to teď jako pro člověka, co se chce na domluvit při běžné normální konverzaci. Naučila jsem se tak rusky za poměrně krátký čas + samozřejmě k tomu gramatika, poslech, čtení a jiné aktivity, ale takový ty základní nejpoužívanější slovíčka byl pro mě základ jak se poměrně rychle odpíchnout z nuly na něco 🤷‍♀️

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 3 lety

Protože mi přijde (je to jen můj dojem), že se všude učí spoustu neužitečných slovíček, které člověk nevyužije (různé druhy kuchyňského vybavení, oblečení atd). Myslím to teď jako pro člověka, co se chce na domluvit při běžné normální konverzaci. Naučila jsem se tak rusky za poměrně krátký čas + samozřejmě k tomu gramatika, poslech, čtení a jiné aktivity, ale takový ty základní nejpoužívanější slovíčka byl pro mě základ jak se poměrně rychle odpíchnout z nuly na něco 🤷‍♀️

To máte na jednu stranu pravdu – ale předpokládám, že hovoříte o organizované výuce ve školách a kurzech, kde se účastníci mají za úkol učit různé seznamy a okruhy slov.
Na druhou stranu, pokud se chci učit praktický jazyk, učím se vždy slova, která konkrétně potřebuji. Kdo se pohybuje v kuchyni, bude ty spotřebiče chtít znát. Kdo miluje koně, využije slovíčka typu „stáj, hříva, sedlo“ apod.
To, že je nějaké slovo frekventované vůbec neznamená, že ho v prvních měsích studia zrovna Vy potřebujete znát. :)

ale takový ty základní nejpoužívanější slovíčka byl pro mě základ jak se poměrně rychle odpíchnout z nuly na něco

Ale předpokládám, že jste se ta slovíčka nememorovala jako nákupní seznam. :-)
Mnohem lépe si je člověk zapamatuje v kontextu věty či ještě lépe příběhu. (Já si dodnes u spousty slov pamatuji, v které knize jsem je konečně pochopil TTT *1 – někdy to trvalo pár kapitol, někdy pár knih.)

Překlad:
  1. protože jsem schválně nepoužíval slovník
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 3 lety

Protože mi přijde (je to jen můj dojem), že se všude učí spoustu neužitečných slovíček, které člověk nevyužije (různé druhy kuchyňského vybavení, oblečení atd). Myslím to teď jako pro člověka, co se chce na domluvit při běžné normální konverzaci. Naučila jsem se tak rusky za poměrně krátký čas + samozřejmě k tomu gramatika, poslech, čtení a jiné aktivity, ale takový ty základní nejpoužívanější slovíčka byl pro mě základ jak se poměrně rychle odpíchnout z nuly na něco 🤷‍♀️

Pokud chcete nějaký „seznam“, najdete ho např. zde: https://www.goethe.de/…ortliste.pdf. Úroveň A2 jsem vybrala náhodně jen pro orientaci.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.