Mein Deutsch

Tipy na články

 

Pokud byste kdokoli měl návrh či přání na nějaký článek, nebojte se zde napsat.

Ahoj, docela by se hodil nějaký přehled německých zkoušek/certifikátů a s tím i také tipy na učebnice, které se na tyto zkoušky zaměřují.

Mě osobně by zajímala zkouška obecné němčiny na úrovni B2.

Díky

V jednom textu jsem četla větu: Wir haben die Uhr umgestellt auf die Sommerzeit. Bylo by možné nějak vysvětlit a shrnout, kdy si můžu"dovolit" porušit pravidlo o postavení příčestí na konci věty, které jsem se kdysi dávno naučila. Vím, že takové věty se objevují častěji. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od podpolis vložený před 9 lety

V jednom textu jsem četla větu: Wir haben die Uhr umgestellt auf die Sommerzeit. Bylo by možné nějak vysvětlit a shrnout, kdy si můžu"dovolit" porušit pravidlo o postavení příčestí na konci věty, které jsem se kdysi dávno naučila. Vím, že takové věty se objevují častěji. Děkuji.

Pravidlo o vetnom rámci môže byť niekedy naozaj porušené, ide o tzv. Ausrahmung. To nastáva najmä pri:

1. WIE a ALS: Er hat sich gleich beleidigt WIE ein kleines, verwöhntes KindTTT

2. Vedľajších vetách: Ich habe ihr das Kleid geschenkt, DAS MEINER MUTTER GEHÖRTETTT

3. Infinitívoch: Wir haben uns entschieden IN DIE ALPEN ZU FAHRENTTT

4. Pri dlhých predložkových skupinách: Tu by sa dala v podstate zaradiť aj veta, ktorú ste uviedli: Wir haben die Uhr umgestellt AUF DIE SOMMERZEITTTT

Děkuji, mám v tom trochu jasněji.:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MattoniLover vložený před 10 lety

Ahoj, docela by se hodil nějaký přehled německých zkoušek/certifikátů a s tím i také tipy na učebnice, které se na tyto zkoušky zaměřují.

Mě osobně by zajímala zkouška obecné němčiny na úrovni B2.

Díky

Článek najdete zde: Zkoušky a certifikáty.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.