Mein Deutsch

Relativsatz 1 - test

Komentáře k článku: Relativsatz 1 - test

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví MK

Třetí pád

Dobrý den,

ráda bych se tímto zeptala na větu z výše uvedeného článku „Mir gefällt, dass der Autor für seine Geschichten, mit deren Moral ich übrigens nicht immer einverstanden bin, ungewöhnliche Tiere genommen hat.“ Není mi jasné, proč za předložkou mit následuje druhý pád, učila jsem se, že předložka mit se pojí se třetím pádem, mělo by tam tedy dle Vaší tabulky být zájmeno denen, nebo se mýlím? Děkuji mnohokrát za osvětlení a přeji hezký den

Re: Třetí pád

Neni to prvni dotaz na tuto vetu :) Bohuzel z didaktickeho hlediska neni uplne nejvhodnejsim prikladem, ale v tomto pripade se jedna o privlastnovaci druhy pad. Cesky by ta veta znela asi takhle – Libi se mi, ze autor pro sve povidky, s jejichz moralkou ostatne ne vzdy souhlasim (jsem srozumen), pouzil neobvykla zvirata. Zde se tady vztazne zajmeno ne odvozuje od predlozky, ale od podstatneho jmena Geschichten, na ktere je odkazovano.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.