Mein Deutsch

podmínková věta

 

Dobrý den.

Ve filmu cesta kolem světa za 80 dní z roku 2004 je

Würden wir Foggs Berechnungen glauben , hieße das , dass er in zwei wochen einmal um den Globus gereist sein könnte .

anglický originál If we're to believe Fogg's calculations ,he will have circled the globe and returned to England in a fortnight .

https://www.helpforenglish.cz/…be-infinitiv

česky pakliže, jestliže máme uvěřit

V učebnicích jsem nic nenašel. Víte o něčem ?

Děkuji

V kterých učebnicích jste nic nenašel? :)

To je poměrně běžný tvar podmínkové věty s vynechaným WENN, kde se určitý tvar slovesa přesune na první místo (slovosled je tedy stejný, jako v tázací větě). Takže
Würden wir ihm glaben… = Wenn wir ihm glauben würden

Používám německy s úsměvem a Deutsch als Fremdsprache Cornelsen.Omlouvám se.V německy s úsměvem to skutečně je ale měl jsem vypadané některé stránky.Už mám novou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fernando vložený před 5 lety

Používám německy s úsměvem a Deutsch als Fremdsprache Cornelsen.Omlouvám se.V německy s úsměvem to skutečně je ale měl jsem vypadané některé stránky.Už mám novou.

Také záleží na úrovni učebnice. Německy s úsměvem je podle popisu učebnice, která studenty dovede „v jediném svazku až na jazykovou úroveň B2“ – půjde tedy spíše o povrchní probrání nějakých vybraných témat.
Ta druhá má zase několik dílů a složitost gramatiky může být odstupňovaná.
Pokud byste chtěl kompletnější knihy, mrkněte na doporučené v našem novém článku.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.