Mein Deutsch

Prosím o radu

 

Dobrý den, snažím se prakticky od základů naučit Němčinu, ale stále tápu jaké nejvhodnější předložky použít ve spojení např: „Jedu na fotbal“, „Jdu na nákup“, nebo „třeba jdu na pivo“

Prakticky jdu na nějaké místo, ale svým způsobem není nijak konkrétní. Nabízí se mi předložka IN, ale moc se mi to nezdá :-) Možná z toho dělám zbytečnou vědu a třeba jsem to jen někde přehédl, ale už nad tím bloumám hodně dlouho :-)

Děkuji za stránky a za aktivitu všech kteří se na nich podíleli a podílejí :-)

Vašek

Dobrý deň,

máte pravdu, s predložkami to v nemčine nie je jednoduché..

Ak chcete ísť na pivo, môžete použiť frázy ako ein Bierchen/ein Bier trinken gehen alebo auf ein Bier gehen. Napr.: Gestern sind wir zusammen auf ein Bier in die Kneipe gegangen. TTT Letzte Woche sind wir ein Bier trinken gegangen. TTT

S nákupom to ide najlepšie bez predložky s väzbou einkaufen gehen. Napr.: Wir sollten das Brot nicht vergessen, wenn wir morgen einkaufen gehenTTT

S futbalom použijeme predložku ZU: zum Fußball gehen/ zum Fußballspiel gehen. Napr.: Mein Vater ging jeden Sonntag zum FußballTTT

Tak snáď Vám to pomôže a aspoň tieto spojenia už budú jasné. :)

Děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď.. Jsem spokojený a ve výsledku je to logičtější, než některá jiná spojení :-)

Ahoj všem. Za měsíc jedu pracovat do Německa a potřeboval bych objasnit německé slovíčko „Buga“. Z kontextu jsem pochopil, že to znamená něco jako oslava, akce, párty. Nikde jsem to nenašel ve slovníku. Může mi někdo poskytnout pravý překlad? Moc děkuji.

Dobrý deň, môžete prosím uviesť konkrétnu vetu, kde ste to našli?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.