Mein Deutsch

Quiz: Nikolaustag

Komentáře k článku: Quiz: Nikolaustag

 

Dobrý den, líbí se mi test, dozvěděla jsem se něco nového a taky nová slovíčka. Prosím, co je to anzezogen? Píšete, že: er ist dunkel, ANZEZOGEN… žádný můj slovníček mi to nedal. Myslím si, že by to mohlo znamenat rozcuchaný, nebo tak nějak? Děkuji, Janina

Dobry vecer, super. :-) DUNKEL ANGEZOGEN alebo DUNKEL GEKLEIDET znamena, ze ma oblecene tmave oblecenie. Je to od slovesa anziehen. Napr. Die Polizei beschwert sich, dass die Fußgänger nachts dunkel ANGEZOGEN sind = Policia sa stazuje, ze chodci su v noci tmavo obleceni/nosia v noci tmave oblecenie.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mária Dovičák Hýllová vložený před 9 lety

Dobry vecer, super. :-) DUNKEL ANGEZOGEN alebo DUNKEL GEKLEIDET znamena, ze ma oblecene tmave oblecenie. Je to od slovesa anziehen. Napr. Die Polizei beschwert sich, dass die Fußgänger nachts dunkel ANGEZOGEN sind = Policia sa stazuje, ze chodci su v noci tmavo obleceni/nosia v noci tmave oblecenie.

Super, oživím si k tomu slovenštinu :-) A děkuji Vám za vysvětlení. Všimla jsem si, že jsem zaměnila písmenko a pak se divím, že nemůžu najít slovo ve slovnících.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.