Mein Deutsch

SPOJKY - souvětí souřadné a podřadné

Komentáře k článku: SPOJKY - souvětí souřadné a podřadné

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Janina

německý slovosled

poraďte prosím jakou formou se co nejlépe naučit slovosled(v sou­větích)dělá mi to velké problémy :-( díky

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví zdenek

preklad vety

Dobrý den, lze nějak volněji do NJ přeložit větu? " .. a stalo se zítra!" (= sci-fi kniha).

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Simča

časové věty

Ahoj,prosímtě ty časový věty tu máš moc hezky vysvětlený ,ale potřebovala bych více vysvětlit u čeho má být préterito,perfekto a kde zase přítomnost :))vůbec nwm kde to jak mám dát:))Díky moc :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví kubik

stahovani

chci se zeptat,kde bych mohl takovou gramatiku stahnout :-D :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví mario

Ahoj, máš to tady dost pěkný, aspoň, co se týče spojek, dál jsem se ještě nedíval. Ale myslim, že ti tady možná ještě chybí dvojice: zwar-aber… :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví prcek

Prosím o pomoc

Koukám na Vaše stránky každý den, jsem domácí samouk, ale je to pro mě moc těžké, nikdy jsem němčinu ani neviděla, nyní se díky práci musím naučit základy, ale nemám komu říci a tak se tu topím sama.Ráda bych občas napsala a na něco se zeptala.Nevím kde pořádně začít s učením. Děkuji 8-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví majglicka

Dakujem velmi pekne,velmi mi to pomoze pri mojom studiu.
:D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví MILCA

dobrá práce, moc dík

Jsem pečovatelka a chtěla bych jít pracovat do Německa.Našla jsem tvé stránky a moc děkuji.Za 2měsíce němčiny u soukr.učitelky neumím nic,jen pár slovíček.A tak se budu učit z tvých stránek.Jsi fakt dobrý.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví matysikova.vera.

Re: Re:

Náš syn je k úklidu obzvlášt pohodlný ,proto mu musí sestra pomáhat.
Unser Sohn ist zu dem Aufräumen besonders bequem,deshalb
muss die Schwester ihm helfen

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví dato

Re: Re: Dank

Ich habe in Bayern sieben Jahre zurück 5 monaten studiert und jetzt, 4 Monate zurück bin ich nach Baden-Wüttenberg umgezogen. Ich arbeite hier, aber ich immer denke, daß ich lerne Deutsch nie so gut als ich wollte!! Ich habe so viele fehler in Tests gemacht. Ich habe nicht Deutsch bevor gelernt. Aber danke, daß ich hier üben kann ;)

Prosím o odpověď, co je správně : Chtěl bych, abys to věděl :

  • ich möchte, dass du es weisst
  • ich möchte, damit du es weisst.

Vím, že to mohu vyjádřit nějakým opisem, ale stejně – v Googlu jsem našla obě možnosti, ale přikláněla bych se k té první – ich möchte koho co = předmět

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mariaa1 vložený před 11 lety

Prosím o odpověď, co je správně : Chtěl bych, abys to věděl :

  • ich möchte, dass du es weisst
  • ich möchte, damit du es weisst.

Vím, že to mohu vyjádřit nějakým opisem, ale stejně – v Googlu jsem našla obě možnosti, ale přikláněla bych se k té první – ich möchte koho co = předmět

Prvni moznost je spravne, protoze se jedna o vetu predmetnou (ptame se was – co byste chtela). V pripade spojky damit se jedna o vetu ucelovou, kde se ptame warum, tedy za jakym ucelem. (Ich mache alles, damit du es weißt)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.