Mein Deutsch

SPOJKY - souvětí souřadné a podřadné

Komentáře k článku: SPOJKY - souvětí souřadné a podřadné

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Měsíček

Dank

Ich freue mich schon auf deine neue Artikel. Danke vielmals für deine Arbeit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Měsíček vložený před 14 lety

Dank

Ich freue mich schon auf deine neue Artikel. Danke vielmals für deine Arbeit.

Re: Dank

Gern geschehen!:)Es freut mich natürlich sehr, dass du meine Artikel magst. Hoffentlich habe ich in der Zukunft mehr Zeit dafür, neue Beiträge zu schreiben.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví anina

Dík za další učivo. jen si dovolím trochu oponovat, že by bylo určeno i začátečníkům, tedy kromě spojek souřadících.Ale to je drobnost. Přeji víc volného času pro tvorbu stránek.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Měsíček

Re: Re: Dank

Es ist schon ein Monat. Hoffentlich wird hier ein neuer Artikel bald sein.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Deni

Mohl byste mi někdo přeložit tuto větu v perfektu!
Nemohl jsem přijít, protože jsem musel doma uklízet.
Vzniká tam nějaká ta vazba dvou infinitivů a kde bude sloveso habe? Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Deni vložený před 14 lety

Mohl byste mi někdo přeložit tuto větu v perfektu!
Nemohl jsem přijít, protože jsem musel doma uklízet.
Vzniká tam nějaká ta vazba dvou infinitivů a kde bude sloveso habe? Děkuji za odpověď.

Re:

Dobrý den, nejlepší překlad té věty by byl: Ich konnte nicht kommen, weil ich zu Hause aufräumen musste.
Způsobová slovesa se ve velké většině případů používají v Präteritu, nicméně v Perfektu by věta vypadala následovně: Ich habe nicht kommen können, weil ich zu Hause habe aufräumen müssen.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

Moc hezký přehled. :) Ještě bych snad doplnil, že k poměrně důležité časové spojce patří „seit(dem)“ – „od té doby co“. Místo spojky „bevor“ se také používá „ehe“. A ještě mě napadá spojka „kaum“ – sotva(že). :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 14 lety

Moc hezký přehled. :) Ještě bych snad doplnil, že k poměrně důležité časové spojce patří „seit(dem)“ – „od té doby co“. Místo spojky „bevor“ se také používá „ehe“. A ještě mě napadá spojka „kaum“ – sotva(že). :-)

Re:

Díky,
zmíněné spojky i s příklady použití jsem do článku doplnil.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

nevim jak vy ale já tomu vubec nerozumim :oops: je to v němčině :?: a existuí souřadící slovesa :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 14 lety

nevim jak vy ale já tomu vubec nerozumim :oops: je to v němčině :?: a existuí souřadící slovesa :?:

Re:

Dobrý den,
překlady jednotlivých vět se zobrazí po najetí kurzorem nad obrázek žluté žárovky za textem.
O souřadnosti a podřadnosti rozhodují spojovací výrazy – výčet souřadících spojek je k dispozici v první polovině článku.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Mary

Je to dobře a přehledně vysvětlený,fakt palec nahoru :-) Jenom by mě zajímalo,jaký je rozdíl mezi „denn“ a „weil“… :?:

Re:

Děkuju,
významově je rozdíl minimální – obě znamenají protože. Pouze denn je o něco formálnější – možné překládat i jako neboť.

Rozdíl je ovšem v pořádku slov, který po nich následuje. Přímý a nepřímý pořádek. viz článek.

tanare

Konečně jsou tu bezva stránky pro učení němčiny.Moc mi to pomáhá.Díky moc.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

perfetkní článek, jen tak dál. Bylo by dobré, pokud by se Vám podařilo zpracovat podobný článek na příslovce (hlavně časová) jako např. ihned, občas, nikdy, často, naráz atd..

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Janka

Zdravím tvorcov aj používateľov:-)Som veľmi rada, že vznikla aj nemecká stránka. Zatiaľ som si toho veľa nepozrela, ale v testoch mi to vyhadzuje nesprávnu odpoveď, aj keď je moja správna. V čom to je? ďakujem za odpoveď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.