Mein Deutsch

Skloňování podstatných jmen

Komentáře k článku: ALT! Skloňování podstatných jmen

 

Množné číslo

myslím, že by bylo ještě vhodné ukázat jak to je s množným číslem :-)
jinak supr článek a tato gramatika je fakt nutná :-)
bohužel :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel Kuba vložený před 15 lety

Množné číslo

myslím, že by bylo ještě vhodné ukázat jak to je s množným číslem :-)
jinak supr článek a tato gramatika je fakt nutná :-)
bohužel :-(

Re: Množné číslo

Článek o množných číslech je v pořadí :), určitě ho brzy zařadím. Díky!

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Krisha

Dobrý

Je to dobrý! Ale taky si myslím, že by zde mělo být více sloves na skloňování. Nějaký mi tu chybějí. Například DÜRFEN, MÖGEN, SOLLEN, WOLEN, MISSEN atd… Ale jestli tam jsou, tak se moc omlouvám, nevšimla jsem si. Ale moc chválím za BEZVA stánku! :-) :o

Re: Dobrý

Pokud máte na mysli časování způsobových sloves (wissen, ne missen), postupně se tu taky objeví – první sloveso už na stránkách je :)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví mysicka

me se to moc nelibi :-( :-( :? :?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Dali

Používání členů

Na těchto stránkách mi chybí článek o tom, kdy používat určitý, kdy neurčitý a kdy žádný člen, když mám před podstatným jménem ještě přídavné jméno (a taky kdy používat určitý, neurčitý či žádný člen před podst. jménem). Moc bych tuto gramatiku potřeboval. Předem děkuji, jestli o tom někdo napíše článek či mi odpoví :-)
Tento článek je jinak moc pěkný :-)

Moc ti děkuji!! Tvoje vysvětlování gramatiky je nejpříjemnější!

Tato mluvnice je přehledně vypracovaná, vždy jsem měla problémy s koncovkami. Než abych udělala chybu, raději jsem je někdy vynechala. Teď si myslím, že se to konečně naučím a budu je vždy používat. Díky.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví fufuzu

Za jedna s hvězdičkou

Je to fakt super napsané.Jednoduše a pro mě dobře srozumitelné.Zatím nejlepší podání co jsem tu našla.Ještě najít nějaké testíky nebo cvičení na procvičování a půjde mi to určiťe lépe.Patří Vám mé DÍKY ahojky zu

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví stepka

Je to opravdu přehledně napsaný i s příklady a to je pro mě důležitý. Děkuju :-D

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Luk

Členy

JE to sice hezky napsané, ale jakou německý začátečník, nevím, kdy je das, der, die… PRý je to z latiny, ale tu opravdu neumim. Jak to tedy s nimy je?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

thu

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví iris

krásné vysvětlení moc děkuju :)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví yeseter

Ahoj,jsem úplný začátečník,tak mě prosím nebijte:-)Nechápu,proč se v této větě(Můj manžel jde s nějakou paní. Mein Mann geht mit einer Frau) používá třetí pád KOMU ČEMU,když ten manžel jde přece S KÝM S ČÍM.Jasně,sedmý pád není,ale jak se mám tedy na ten pád ptát? Můj muž jde s KOMU ČEMU nejakou paní??Tomu nerozumím:-(A jak by se tedy převáděl náš šestý pád O KOM O ČEM? Moc děkuji za odpověď.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Kanár

Re:

Pádové otázky jak je známe z češtiny se v němčině neuplatňují. Třetí pád ve zmíněné větě se odvíjí od předložky MIT, která se pojí se třetím pádem. V němčině obecně pltí, že pád určuje použitá předložka.
Český šestý pád by v případě O KOM, O ČEM znamenal předložku ÜBER, která se v tomto případě pojí se čtvrtým pádem, takže by např. věta „Mluvím o nějakém muži“ přeložila jako „Ich spreche über einen Mann“.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.