*
logo
*

Pády

Ahoj jsem v němčině novej a učím se jako samouk a doteď mi to docela šlo, ale teď jsem se dostal lekce s německými pády a je to docela studená sprcha. Jedna věc je se naučit koncovky, ale druhá je hlavně ten pád rozpoznat a pak aplikovat pravidlo…nemluvě o tom, že to zabere nějakou dobu než se mi to v hlavě sešrotuje pro poskládání výsledné věty. :D Máte prosím nějaké zkušenosti a osvědčené postupy jak tuhle problematiku dostat do hlavy?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Longin vložený před 4 lety

Ahoj jsem v němčině novej a učím se jako samouk a doteď mi to docela šlo, ale teď jsem se dostal lekce s německými pády a je to docela studená sprcha. Jedna věc je se naučit koncovky, ale druhá je hlavně ten pád rozpoznat a pak aplikovat pravidlo…nemluvě o tom, že to zabere nějakou dobu než se mi to v hlavě sešrotuje pro poskládání výsledné věty. :D Máte prosím nějaké zkušenosti a osvědčené postupy jak tuhle problematiku dostat do hlavy?

Můžeš to prosím zkonkretizovat? Nebo uvést příklady?

Dobrý den. nemám s němčinou příliš velké skušenosti a zajímalo by mě, jak se do němčiny překládají pády, které v němčině nejsou? existuje nějaký postup, jak přeložit do němčiny 5, 6 a 7 pád?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pepambo vložený před 10 měsíci

Dobrý den. nemám s němčinou příliš velké skušenosti a zajímalo by mě, jak se do němčiny překládají pády, které v němčině nejsou? existuje nějaký postup, jak přeložit do němčiny 5, 6 a 7 pád?

Tak na 5. pád nepotřebujete nic – je to oslovení (např. Mutti, Vati,Peter, Lieber Peter, Liebe Ute). Jinak je třeba se naučit sloveso vždy s vazbou a hlavně "nepřemýšlet " česky, je třeba dril. Jestliže je česky ptát se koho, čeho (2. pád), v němčině máte fragen jemanden (zkr.jdn. – tedy 4. pád). Ve slovníku je vazba vždy napsána, popř. uveden příklad.Pokud se učíte angličtinu, je tam rovněž spousta sloves s různými předložkami atd. Přeji Vám hodně zdaru.

Prominte…ale popisky ve slovenstine pro Cecha uciciho se nemecky????? Ktery Einstein to dopustil?????????­?????? Uplne mne to odradilo cist dal .

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lina9 vložený před 9 měsíci

Prominte…ale popisky ve slovenstine pro Cecha uciciho se nemecky????? Ktery Einstein to dopustil?????????­?????? Uplne mne to odradilo cist dal .

Nikde není uvedeno, že by tyto stránky byly určeny pouze pro Čechy. Čeština a slovenština jsou si natolik podobné, že je možné si ve většině případů navzájem porozumět bez větších komplikací.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.

© 2012 Vitware s.r.o.