Mein Deutsch

Test: Skloňování podstatných jmen

Komentáře k článku: Test: Skloňování podstatných jmen

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Ssamo

PROSBA

Mal by som na vás jednu malú prosbu. Nemohli by ste do špeciálnych znakov zahrnúť aj malé a veľké prehlasované u ako aj malé a veľké prehlasované o. Cvičenia podobného typu by sa robili ľahšie
:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ssamo vložený před 15 lety

PROSBA

Mal by som na vás jednu malú prosbu. Nemohli by ste do špeciálnych znakov zahrnúť aj malé a veľké prehlasované u ako aj malé a veľké prehlasované o. Cvičenia podobného typu by sa robili ľahšie
:-)

Re: PROSBA

Už jsem o to žádala p. Víta, takže to určitě brzy bude :)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Polinka

Super

Hallo pane Vit,
dnes jsem po dlouhe dobe byla na Vasich strankach a jsem mile prekvapena.
Radosti skacu do stropu!
Dekuji za tyto stranky.
Mate super stranky helpforenglish a jeste nemcinu. Velmi dobre a jen tak dale. Dnes jsem doporucovala Vase stranky svym pratelum. Vzdy najdu to co potrebuji.
S pozdravem
Polinka

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví bajgja

10,

Dobrý den, u 10.úkolu se jako správné řešení objeví der Swester.Nemohlo by být v 1.a 2.správně rovněž dem Vati a der Mutti, když máte zadání tátovi(ne otci) a mámě(ne matce)?Hezký víkend

Re: 10,

Máte pravdu, že v zadání spíš mělo být OTCI a MATCE – jinak tvary „der Vati“ und „die Mutti“ jsou spíš zastaralé (něco jako matička nebo tatíček) – používá se spíš „der Papa“ und „die Mama“ :)

Dobrý den, u poslední otázky se mi zobrazilo, že odpověď „der Schwester“ je špatná, že správně je „der Swester“. To bude asi chybka…, pokud tedy německá gramatika není až tak záludná. Ale pravda je, že takových záludností už mě za rok a půl studia němčiny potkalo;)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví tom

Dobrý den, máte super stránky. :) Ale k tomuto testu bych měl malinkou připomínku. Do zadání byste mohla napsat, zda se to má psát s určitým nebo neurčitým členem. ;)

Re: 10,

swester je správně? Myslela jsem, že je to překlep. Nikde jsem se s tím nesetkala?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Hansu

nesprávna odpoveď

moju odpoveď v otázke č.10 „der Schwester“ považujete nesprávne za „špatnú“ , čo je váš omyl.Správne sa predsa nepíše Swester!

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Mája

Otázka č. 10

Jak je to s tím Schwester v posledním úkolu? Swester nebo Schwester? Jsem z toho datel :-)

hurááá konečně pořádný stránky NJ.To přesně jsem hledala.Perfektně vysvětleno.Bomba :-) Jen tak dál!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mája vložený před 15 lety

Otázka č. 10

Jak je to s tím Schwester v posledním úkolu? Swester nebo Schwester? Jsem z toho datel :-)

Re: Otázka č. 10

Správně je Schwester

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Libor

Máte tam chybu, Schwester se píše Schweser ne Swester

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Maja

Re:

Myslím si, že by tam mělo být u poslední otázky v odpovědi „der Schwester“

Re: PROSBA

ä alt132 , ö alt148 ,ü alt129 , Ä alt 142 , Ü alt 154

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.