Mein Deutsch

Německé pozdravy

Komentáře k článku: Německé pozdravy

 

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví halb

Re: HALLO!!

Dobrý den, děkuji moc za Vaše připomínky. Co myslíte slovem Jugendsprache? Výklad může být různý, takže bych ráda znala význam slova. Děkuji M.H.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví halb

Re: Re: Tschüß

Tsch"us se spíše používá v hodně neformálním prostředí. Možná někde na pláži.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

super a hlavně praktické stranky němčiny

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Marek

pozdrav

… jezdím často do Bavorska. Tam se hodně mezi sebou zdraví(a teď nevím jestli to napíšu dobře) „hab ich die ihre“ zní to jako „haby dere“ a nebo jenom řeknou „dere“ jak by so to asi volně přeložilo? díky Tschuß

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví seda
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek vložený před 12 lety

pozdrav

… jezdím často do Bavorska. Tam se hodně mezi sebou zdraví(a teď nevím jestli to napíšu dobře) „hab ich die ihre“ zní to jako „haby dere“ a nebo jenom řeknou „dere“ jak by so to asi volně přeložilo? díky Tschuß

Re: pozdrav

Ahoj,

volně to přeložíš jako „mám tu čest“ Vás(Tě) potkat-vidět

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Sabca

Hilfe?

Ahoj lidi =) prosím, mohl by mi někdo poradit??? učím se němčinu teprve 3 měsíce, ale všechno, co se učíme jsem věděla už předem. Potřebovala bych porydit jak je to s „Meine“ a „mein“ no třeba jestli je Meine Bruder nebo Mein Bruder a jesli se to podle něčeho řídí, nebo jestli je to jen tak… =) díky moc (piště na email)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Sabca

Hilfe?

email- SabusKaulitz@seznam.cz
díky moc

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví jirka

Re: Re: Re: Tschüß

mě tschüs řekla řecepční v 5 hvězdičkovém hotelu i pokladní v obchodě, trochu jsem byl zaskočený, ale díky za osvětu…

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví pavel

Re: Hilfe?

Pokud je Váš dotaz ještě aktuální:
Dobrý den, náhodou jsem narazil na tento web, líbí se mi,
já bych chtěl ale najít někoho, s kým bych si mohl trochu
pokecat, nejlépe na Skype (může být bez kamery). Prostě jít
na konverzace formou učení se NJ tak, jak se učí děti – nejdřív jen mluvit, potom později psaní a gramatika.
Tedy vše bez nároku na odměnu, jen v rámci vzájemné
výpomoci.Těším se na odpověď

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví leonstars

pozdravy v Rakousku

Zdravím, jsem teď v Rakousku, okr. Horn. Nikdy jsem se nesetkal s pozdravem Guten tag, nebo auf viedersehen, spíš jen wiedesehen nebo Tchüss. Když přijdu do obchodu nebo kamkoli tak mě zdraví buď Grüss Gott nebo nějak co mi zní jako Es gabt nebo tak něco. Co to znamená nebo jaké je správné znění? Jak mám odpovědět abych nevypadal jako osel? leonstars@seznam.cz

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví suzi

otazka

Zdravim. Neviem ci to tu este funguje alebo lepsie povedane pokracuje… Ale skusim… Mam otazku co znamenaju „doslova“ skratky v nemcine LG a GLG? Ale v nasej reci ak mozem… Su tieto skratky v sms alebo mailoch osobne alebo vseobecne… Piseme to len ludom, ktory su nam velmi blizky, mame ich „radi“ alebo je to formalita, co mozme pisat hocikomu?? Dakujem za radu ;)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel

Re: otazka

LG – liebe Grüsse (mile pozdravy), GLG – ganz liebe Grüsse(mnoho milych pozdravu). Je to neformalni, uziva se to kdyz nekoho chcete pozdravovat, muzete to napsat opravdu komukoliv. Ale treba ve tvaru : „Mit lieben Grüssen“ to muzete pouzit i do formalniho dopisu.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Michal

Re: pozdravy v Rakousku

ahoj,,,, Rakušáci opravdu guten Tag nepoužívají,zdraví grüß Gott… při rozloučení častěji používají auf wiederschauen. ( grüß gott znamená pozdrav pánbů )

Ahoj, žiji též v Rakousku, a setkávám se často taky s pozdravy ,, krustych" a ,,firty" absolutně netuším jak se to píše, předem se omlouvám. Co to přesně znamená a kdy se to používá?? Díky ..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 11 lety

Ahoj, žiji též v Rakousku, a setkávám se často taky s pozdravy ,, krustych" a ,,firty" absolutně netuším jak se to píše, předem se omlouvám. Co to přesně znamená a kdy se to používá?? Díky ..

S největší pravděpodobností je to zkomolené „Grüss dich“ a „für dich“

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.