Mein Deutsch

Pády

 

Ahoj jsem v němčině novej a učím se jako samouk a doteď mi to docela šlo, ale teď jsem se dostal lekce s německými pády a je to docela studená sprcha. Jedna věc je se naučit koncovky, ale druhá je hlavně ten pád rozpoznat a pak aplikovat pravidlo…nemluvě o tom, že to zabere nějakou dobu než se mi to v hlavě sešrotuje pro poskládání výsledné věty. :D Máte prosím nějaké zkušenosti a osvědčené postupy jak tuhle problematiku dostat do hlavy?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Longin vložený před 11 lety

Ahoj jsem v němčině novej a učím se jako samouk a doteď mi to docela šlo, ale teď jsem se dostal lekce s německými pády a je to docela studená sprcha. Jedna věc je se naučit koncovky, ale druhá je hlavně ten pád rozpoznat a pak aplikovat pravidlo…nemluvě o tom, že to zabere nějakou dobu než se mi to v hlavě sešrotuje pro poskládání výsledné věty. :D Máte prosím nějaké zkušenosti a osvědčené postupy jak tuhle problematiku dostat do hlavy?

Můžeš to prosím zkonkretizovat? Nebo uvést příklady?

Dobrý den. nemám s němčinou příliš velké skušenosti a zajímalo by mě, jak se do němčiny překládají pády, které v němčině nejsou? existuje nějaký postup, jak přeložit do němčiny 5, 6 a 7 pád?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pepambo vložený před 7 lety

Dobrý den. nemám s němčinou příliš velké skušenosti a zajímalo by mě, jak se do němčiny překládají pády, které v němčině nejsou? existuje nějaký postup, jak přeložit do němčiny 5, 6 a 7 pád?

Tak na 5. pád nepotřebujete nic – je to oslovení (např. Mutti, Vati,Peter, Lieber Peter, Liebe Ute). Jinak je třeba se naučit sloveso vždy s vazbou a hlavně "nepřemýšlet " česky, je třeba dril. Jestliže je česky ptát se koho, čeho (2. pád), v němčině máte fragen jemanden (zkr.jdn. – tedy 4. pád). Ve slovníku je vazba vždy napsána, popř. uveden příklad.Pokud se učíte angličtinu, je tam rovněž spousta sloves s různými předložkami atd. Přeji Vám hodně zdaru.

Prominte…ale popisky ve slovenstine pro Cecha uciciho se nemecky????? Ktery Einstein to dopustil?????????­?????? Uplne mne to odradilo cist dal .

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lina9 vložený před 7 lety

Prominte…ale popisky ve slovenstine pro Cecha uciciho se nemecky????? Ktery Einstein to dopustil?????????­?????? Uplne mne to odradilo cist dal .

Nikde není uvedeno, že by tyto stránky byly určeny pouze pro Čechy. Čeština a slovenština jsou si natolik podobné, že je možné si ve většině případů navzájem porozumět bez větších komplikací.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.