*
logo
*

Doktoři míří do Prahy

ALL LEVELS Vydáno dne 18.03.2013

V blízké době vystoupí v Praze tři německé skupiny, i když v trochu odlišných „kabátech“.Zatímco se tento pátek mohou příznivci Heavy Metalu těšit na německou legendu Helloween společne s jinou německou skupinou Gamma Ray, tak 27. června vystoupí v Lucerně popová skupina Die Ärzte. Osobně se chystám zakusit z obou, ale v prvním případě se němčiny pravděpodobně nedočkám. Vůbec mi to nevadí, těším se na pořádný nářez, hudbu mého mládí :( a věřím, že od staříků s remakem jejich slavného turné Hellish Rock Tour dostanu přesně to, co očekávám. Oproti tomu je uskupení Die Ärzte mnohem umírněnější formace a svým stylem mi připomínají již zmíněné Die Prinzen. Vtipné, často až ironické texty, kterým je relativně dobře rozumět a líbivé melodické skladby. Jak jsem se dočetl, tak v Praze už hráli jednou a koncert byl beznadějně vyprodán. V Německu patří mezi nejpopulárnější, tak pokud máte rádi německý popík, neváhejte a na ticketpro jsou k dispozici vstupenky. Jako ochutnávku jsem vybral písničku, kterou pravidelně pouštím své starší dceři před spaním. Pod následujícím linkem najdete klip už s textem.

Die Ärzte – Männer sind Schweine: http://www.youtube.com/watch?…

zkuste také:

Die Ärzte – Schrei nach Lieb: http://www.youtube.com/watch?… Die Ärzte – Manchmal haben Frauen: http://www.youtube.com/watch?…Pokračovat můžete zde:

PRE-INTERMEDIATE

Perfektum - test č. 1

Krátké cvičení na procvičení minulého času a zároveň na slovní zásobu. Podkladem pro test je známé povídání o detektivovi Müllerovi.

INTERMEDIATE

Relativsatz 1 - test

Na procvičení předchozí látky jeden malý testík :)
PRE-INTERMEDIATE

Test 1 - Relativsätze (Verben mit Präposition)

Test na kombinaci vztažné věty a vazby slovesa se zájmenem. Úroveň B1-B2. S laskyvým svolením Dr. Sabol.
Komentáře k článku

K článku nejsou zatím žádné komentáře

Přidat komentář