*
logo
*

Passiv - test

INTERMEDIATE Vydáno dne 05.11.2011

Dnes si vyzkoušíme tvorbu vět v pasivu snadnějším způsobem a to převedením z vět s aktivním dějem.


Doplňte do prázdných rámečků věty v pasivu. Nezapomeňte na velká písmena a tečky. Tam, kde je to možné, lze použít preteritum i perfektum. V některých případech je možné více řešení, která jsou dána slovosledem. Při vyhodnocení byl brán zřetel i na použití v běžném životě (preteritum u modálních sloves v pasivu, slovosled)

  1. Eine bekannte Firma bietet jetzt ein ganz besonderes Auto an. 2) Sie können diese Genehmigung beim Einwohnermeldeamt beantragen. 3) Eine Baufirma hat das veraltete Heizungssystem modernisiert. 4) Sie müssen dafür sorgen, dass die Leute vorbeikönnen. 5) Sie konnten die Geldübergabe nicht verhindern. 6) Man braucht das Zeichen @ als Trennung zwischen dem Adressaten-Namen und dem Provider-Namen. 7) Der Hausmeister hat endlich eine Klimaanlage eingebaut. 8) Man muss einen genauen Plan ausdenken. 9) Den neuen Typ produziert man bereits serienmäßig. 10) Diese Extraleistungen musste man allerdings noch sehr teuer bezahlen. 
/p>

Tvorba celých vět je určitě namáhavější způsob než pouhé doplňování možností, ale efektivnější při výuce cizího jazyka. Příště zkusíme jiný typ testu.Pokračovat můžete zde:

INTERMEDIATE

Trpný rod v čase minulém a budoucím

Dnes si ukážeme, jak se tvoří pasivní děj v minulém a budoucím čase.
PRE-INTERMEDIATE

Hospůdko známá na návsi

Hospoda, krčma, hostinec, restaurace, putika, lokál, špeluňka a mnoho jiných pojmů pro místnosti, kde lidé popíjejí a baví se. V němčině máme také několik výrazů, na které se v tomto článku podíváme.
PRE-INTERMEDIATE

Přednost & výhoda

Dalším slovem, pro které v němčině existuje několik výrazů, ovšem každý lze použít pro určitý případ, je výhoda či přednost. V tomto článku se podíváme na tyto pojmy a jejich použití.
Komentáře k článku

K článku nejsou zatím žádné komentáře

Přidat komentář
© 2012 Vitware s.r.o.